YENİ PORSCHE TAYCAN “DUYGULARIN ÖTESİNDE” BİR DENEYİMLE TANITILDI

Porsche Türkiye, yeni Taycan modelini Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde özel bir etkinlikle tanıttı. Yeni medya sanatçısı Süleyman Yılmaz’ın Taycan için hazırladığı dijital sanat performansı ile başlayan gece, Kenan Doğulu konseriyle devam etti.

Türkiye’de ilk defa tanıtılan yeni Taycan modeli, Zorlu PSM’de düzenlenen ve Porsche müşterilerinin yanı sıra iş, moda, tasarım, medya sektörü ve cemiyet dünyasından isimlerin katıldığı özel davette kullanıcıların beğenisine sunuldu. Ünlü isimlerin de yer aldığı lansmanda, Taycan’ın özellikleri Süleyman Yılmaz’ın dijital eseri aracılığıyla deneyimlendi. Etkinlikte sahne alan Kenan Doğulu’nun özel olarak seslendirdiği yeni şarkısı gecenin coşkusunu artırdı.

 

 

Duyguların Ötesinde Sıra Dışı Bir Deneyim

Yeni Taycan’ı kullanmanın verdiği heyecan ve duygular üzerinden kurgulanan ‘Overfeel’ temalı lansman etkinliğinde davetliler, görsel ve işitsel anlamda farklı duyulara hitap eden özel bir gecenin parçası oldular. Etkinliğe girişte, yeni Taycan 4 Cross Turismo modeli karşıladı. Taycan’ın off-road karakterini yansıtan Cross Turismo versiyonu, ilk defa sunulan Shade Green rengi ile tanıtıldı.

Yeni medya sanatçısı Süleyman Yılmaz, Taycan’ın hızlanma anında yarattığı G kuvvetini, ileri teknolojiyi sanatsal vizyonla harmanlayan dijital bir yorumla yansıttı. Araç içi ses deneyimi dört boyutlu bir ses tasarımıyla vurgulandı. Mekansal deneyimi aktarmak için ışık ve görselleri kullanan Yılmaz, Taycan’ın elektriksel üstünlüğüne vurgu yaptı.

Dijital performansın en etkileyici kısmı ise Taycan’ın en hızlı ve en performanslı versiyonu olan Turbo GT modelinin sürpriz gösterimi oldu. 0’dan 100 km/s hıza yalnızca 2.2 saniyede ulaşan ve Laguna Seca ile Nürburgring pistlerinde rekor kıran Turbo GT modeli, İstanbul’da Porsche tutkunlarıyla buluşturuldu. Turbo GT’ye özel sunulan Sky Purple Metallic rengi büyük ilgi gördü.

Etkinlik alanında Süleyman Yılmaz’ın Taycan için özel olarak ürettiği medya enstalasyonu, aracın aerodinamik yapısını öne çıkaran bir deneyim ile sergilendi. İstanbul’un anlık rüzgar gücü verileriyle beslenen eser, hızla hareket eden parçacıklarla izleyiciyi içine çekti ve her bakışta özgün ve dinamik bir görsel deneyim sundu.

 

Yeni Porsche Taycan: Daha Güçlü, Daha Hızlı ve Daha Sportif

Yeni Taycan’da menzil %35’e kadar artırılarak şehir içinde maksimum 871 km’ye ulaştı. Tüm Taycan versiyonları, 320 kW’ye kadar artan batarya kapasitesi ile %10’dan %80 şarj seviyesine 18 dakika içerisinde ulaşarak daha hızlı şarj imkanı sunuyor. Ayrıca, Porsche Active Ride süspansiyonu sürüş konforu ile dinamikler arasında olağanüstü bir denge sağlıyor.

Dış tasarımda ise yüksek çözünürlüklü HD Matrix ön farlar ve arka stop farları dahil olmak üzere ön ve arka tasarım yenilendi. Turbonite renkli detaylar ile hem dış hem de iç mekânda Turbo ve Turbo S modelleri daha dikkat çekici bir görünüm sunuyor.

Paylaş