Sofistike Off-Road SUV Markası JAECOO Bu Yaz Türkiye’de!

Off-Road SUV markası JAECOO, yaz aylarında Türkiye pazarına giriş yapacak. Sağlamlığın ön planda olduğu tasarımıyla dikkat çeken JAECOO 7, güvenlik, konfor ve esnekliği bir arada sunan iç mekanıyla geleneksel Off-Road genlerini ve Off-Road dünyasının estetik cazibesini yeniden yorumluyor. Safkan Off-Road deneyimini yeniden tanımlayan akıllı sistem ARDIS ile donatılmış olan JAECOO, benzersizlik arayan ve keşfetmeye hevesli şehirli elitlere hitap ediyor.

JAECOO Türkiye Başkan Yardımcısı Ahu Turan, JAECOO’nun dünyanın en hızlı büyüyen otomobil markalarından biri olduğunu belirterek, “JAECOO markamız şu ana kadar dünya çapında 37 ülkede 1.1 milyon hayran kitlesi kazandı. Müşterilerimize göre JAECOO, bir otomobilden daha fazlası. Aslında yaşam tarzı ve hayatımıza güç/cesaret katarak kolaylıkla hedeflerimize ulaşmamızı sağlıyor. Bize yeni keşiflerde arkadaşlık ederken, seyahat deneyimini de daha keyifli ve teknolojik hale getiriyor” dedi.

Off-Road SUV segmentinin yeni neslini temsil eden JAECOO, Türkiye pazarına adım atmaya hazırlanıyor. Yaz aylarında yollara çıkacak olan JAECOO, Türkiye marka lansmanına “Klasikten Klasiğin Ötesine” temasıyla start verdi. JAECOO, klasik SUV tasarım genlerine sahip ancak en son otomotiv teknolojisi yeniliklerini de ekliyor. Daha zengin konfigürasyonlara, sürüş modu seçeneklerine ve gelişmiş yol tutuş ve şasi performansına sahip olacak olan JAECOO modelleri, yeni deneyimler sunmayı hedefliyor.

Son bir yıl içinde Meksika, Güney Afrika ve Şili gibi pazarlara giriş yaparak küresel varlığını hızla artıran marka, Off-Road pazarında yükselen bir yıldız haline geldi. Geçtiğimiz ay 2030 stratejisini açıklayan JAECOO, segmentinde dönüşüm başlattı. 1,1 milyonun üzerinde kullanıcıya ulaşan JAECOO, 873 bayiden oluşan ağıyla küresel pazarlarda en hızlı büyüyen otomotiv markası haline geldi. Önümüzdeki üç yıl içinde İspanya, İtalya ve Polonya gibi Avrupa’daki yüksek potansiyelli pazarlar dahil 60’ın üzerinde pazara girmeyi hedefliyor.

Ahu Turan, JAECOO’nun yeni nesil showroomlarıyla müşterilerle bağlarını kuvvetlendireceğini ve 2024 yılında Türkiye ile birlikte İspanya, İtalya, Polonya ve Macaristan’da faaliyete başlayacağını belirtti. JAECOO’nun yeni enerji çözümleri sunarak rekabet ortamında öncü olmayı hedeflediğini vurgulayan Turan, markayı sofistike, Off-Road ve duyarlı olarak tanımladı.

JAECOO, yerelleşme yoluyla küreselleşmeyi destekleme stratejisiyle Türkiye pazarına giriş yapıyor. Sağlamlığın ön planda olduğu JAECOO 7, güvenlik, konfor ve esnekliği bir arada sunan iç mekanıyla Off-Road genlerini yeniden yorumluyor. 14,8 inçlik panoramik ekranı, yeni W-Hud göz hizası ekranı ve 50 W kablosuz hızlı şarj özelliği ile gelişmiş bir bilgi-eğlence deneyimi sunan JAECOO 7, 21’in üzerinde ADAS işleviyle kapsamlı güvenlik özellikleri sunarak kullanıcıların endişe duymadan sürüş yapmalarını sağlıyor.

JAECOO, JAECOO 7 modelini pazara sunarak Türkiye Off-Road SUV pazarındaki boşluğu dolduruyor. JAECOO 5 ve JAECOO 8 gibi yeni modellerle ürün gamını genişletecek olan marka, PHEV modelleriyle yeni enerji çözümleri sunacak. JAECOO, Türkiye’deki tüketicilere hitap ederek satış ve servis ağlarını genişletecek ve yerel stratejisini geliştirecek.

JAECOO, Türkiye’de sürdürülebilir kalkınma ve kurumsal sosyal sorumluluk projelerine destek olmak amacıyla bir Türk Kamu Refah Fonu kurarak ESG geliştirme konseptini uygulayacak. Biyolojik koruma, çevre koruma ve savunmasız grupların bakımı gibi alanlarda kamu refahı kuruluşlarıyla iş birliği yapacak.

Tamamen yeni bir Off-Road markası olan JAECOO, ismindeki “Jäger” ve “Cool” kelimelerinin birleşiminden ilham alıyor. İddialı ve cesur bir keşif algısı üreten marka, klasik ve modern Off-Road genlerini bir araya getirerek şehirli elitlere yeni bir standart sunuyor. Lüks genlerini miras alan araç, İngiltere, Almanya ve diğer ülkelerdeki tasarım ekiplerinin bilgi birikimiyle yeni bir şehirli Off-Road SUV standardı belirliyor. JAECOO, çevre dostu enerji çözümleriyle sürdürülebilir kalkınmayı destekliyor.

Paylaş